
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 4 % |
| Length | 4.3 mm |
| Width | 4.3 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Temperature Coefficient | 20 ppm/°C |
| Height | 5.34 mm |
| Packaging | Box |
| Thickness | 3.6 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 4.535924 g |
| Output Current | 10 mA |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Output Current | 10 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Max Input Voltage | 2.5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Reference Type | Fixed, Shunt |
| Cathode Current | 400 µA |
| Nominal Supply Current | 400 µA |
| Min Output Voltage | 2.39 V |
| Max Output Voltage | 2.49 V |
| Reference Voltage | 2.5 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Initial Accuracy | 4 % |
| Shunt Current | 10 mA |
| Output Type | Fixed |
Stock: 2324
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28675
Ext.Price$0.28675
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28675 | $0.28675 |
| 10 | $0.25380 | $2.53800 |
| 50 | $0.22464 | $11.23200 |
| 100 | $0.19053 | $19.05300 |
| 500 | $0.16160 | $80.80000 |
| 1000 | $0.15371 | $153.71000 |
| 3000 | $0.14620 | $438.60000 |
| 5000 | $0.13906 | $695.30000 |
